Ügyfeleink sikere érdekében
Ügyfeleink bizalmát és elégedettségét versenyképes ajánlatainkkal, megbízható és magas színvonalú, átlátható szolgáltatásokkal kívánjuk folyamatosan fenntartani. Célunk, hogy ügyfeleink elvárásaihoz igazodva, folyamatosan bővülő termékpalettánkkal hozzájáruljunk ügyfeleink igényeinek kielégítéséhez.
Villamosenergia audit
Célja
- a túlszámlázásból fakadó számlahibák feltárása
- műszaki javaslattétel az esetleges energia veszteségpontok feltárására
- az energiafelhasználás és energiaköltség optimalizálása
Kinek ajánljuk?
Azoknak a vállalkozásoknak / vállalatoknak ajánljuk, akik:
- átfogó képet szeretnének kapni energia felhasználásuk mértékéről
- átfogó képet szeretnének kapni energia felhasználásuk mértékéről
- optimalizálni szeretnék energia kereskedelmi és hálózati szerződéseik feltételeit
- csökkenteni akarják villamosenergia költségeiket
- szakértő partnert keresnek műszaki-gazdasági tanácsadás terén
Miért hasznos a szolgáltatás?
- kiszűrjük a számlázási hibákat
- számszerűsítjük a múltbéli és jövőbeli megtakarítási lehetőségeket
- ajánlásokat teszünk az előnytelennek ítélt szerződéses pontok módosítására
- külön megállapodás alapján a javasolt megtakarítást realizáljuk ügyfelünknél
Hőkamerás vizsgálat
Kinek ajánljuk?
Azoknak a vállalatoknak/vállalkozásoknak ajánljuk akik
- Hőszigetelést terveznek,
- Szivárgó fűtési rendszer, penészes fal, beázó terasz vagy lapostető szigetelés problémájával küszködnek
Vizsgálat célja:
- Műszaki, üzembiztonsági, érintésvédelmi veszteségpontok feltárása
- Épületszerkezeti, épületgépészeti energiaveszteségek kimutatása
- Technológiai, valamint mechanikai melegedési pontok vizsgálata
Mit tartalmaz a szolgáltatás?
- Helyszíni kiszállást
- Írásos jelentést Cd-n
Épületenergetikai tanúsítvány
Célja
Az energiahatékonyság ösztönzését az Európai Unió egyik oldalról az energetikai tanúsítvány bevezetésével kívánja ösztönözni. A tanúsítványban arra kapunk információt, hogy milyen szintű az adott épület energiahatékonysága. Általános esetben a vizsgált épület energiafelhasználása és energiamutatói kerülnek összehasonlításra egy azonos méretű, kialakítású és rendeltetésű épület energiafogyasztásával, mely az adott jogszabályra vonatkozó energetikai követelményeknek megfelel.
- az energiatudatos használatra,
- az ingatlan hőtechnikai, illetve épületgépészeti hiányosságaira, problémáira.
Az épületenergetikai tanúsítvány a jogszabályok és az illetékes szervek által meghatározott tartalommal és formai követelményekkel ellátott hivatalos dokumentum, amely kizárólag egy adott ingatlanra vagy önálló rendeletetési egységre vonatkozóan kerül kiállításra.
Az épületenergetikai tanúsítvány tartalmazza:
- Épület primer fajlagos energia fogyasztását
- Fűtés éves nettó hőenergia igényének meghatározását
- Fűtési rendszer, melegvíz-termelő rendszer igényeinek számítását
- Az épület összesített energetikai jellemzőjének meghatározását
- A becsült éves CO2 kibocsátás számítást
- Energetikai minőség szerinti besorolás megállapítását
- Korszerűsítési javaslatokat
Földgáz audit
Célja?
- Túlszámlázásból fakadó számlahibák feltárása,
- Műszaki javaslattétel az esetleges energia veszteségpontok feltárására,
- Energiafelhasználás és energiaköltség optimalizálása,
- A beruházás nélküli, valamint a beruházással járó elérhető megtakarítások részletes bemutatása
Menete
1. Adatbekérés
- Szerződések, számlák bekérése (néhány évre visszamenőleg)
- Földgázfogyasztó berendezések műszaki adatainak bekérése, egyeztetése
- Órás földgáz T-görbe adatok
2. Földgáz audit elvégzése
- Dokumentum felülvizsgálat, földgáz szerződés, számla, T-görbe, valamint gázfogyasztó berendezések műszaki adatai alapján
- Helyszíni felülvizsgálat egyeztetése
- Helyszíni felülvizsgálat elvégzése előzetesen egyeztetett időpont szerint (gázmérőhely, fogyasztó-berendezés, épület, valamint technológiai berendezés vizsgálat)
3. Folyamatok, eredmények véglegesítése
- Szükség esetén szolgáltatóval történő egyeztetés, eljárás a fogyasztó érdekében, meghatalmazás alapján
- A helyszínen kapott információk alapján az audit véglegesítése
- Megtakarítási javaslatok, beruházás, valamint megtérülés bemutatása
- Földgáz audit tanulmány elkészítése
Teljeskörű energetikai audit
A teljeskörű energetikai audit (továbbiakban energetikai audit) egy komplex energetikai szolgáltatáscsomag, amely kiterjed a jelenlegi állapotok veszteségfeltárásaira, továbbá azok megvalósítására és akár időben folyamatos energiagazdálkodási, monitoring feladatokra is a megvalósulást követően. Energetikai audit szolgáltatásunk az energiaszektor és energiapiac jelentős területét lefedik, szem előtt tartva azt, hogy ügyfeleink a komplex szolgáltatástól függetlenül a program részelemeit is igénybe vehetik.
A jelenlegi gazdasági helyzetben- a költségek racionalizálását szem előtt tartva- egyre nagyobb szerepe van a korszerű energiahatékonysági megoldásoknak. Az energetikai audit azon nagyvállalatokat érinti, melyek a 2004. évi XXXIV törvény alapján alapvetően nagyvállalatnak minősülnek, azaz:
- Minden olyan cég, melynek foglalkoztatotti létszáma eléri vagy meghaladja a 250 főt,
- Minden olyan vállalat, melynek mérlegfőösszege meghaladja a 43 millió eurót és árbevétele meghaladja az 50 millió eurót.
Célja
Az energetikai audit olyan vizsgálati módszert jelent, amely feltérképezi mind az energiatermelő, mind az energiafogyasztó, valamint az energia elosztó rendszerek üzemi működését, feltárja az energiarendszerek, épületek lehetséges veszteségpontjait mérésekkel, számításokkal alátámasztva.
Felülvizsgálatunk elvégzését követően olyan innovatív javaslatokat, intézkedéseket fogalmazunk meg, amelyek nagymértékben elősegíthetik a cég jelenlegi energiafelhasználásának és energiaköltségeinek, valamint környezetterhelésének (CO2 kibocsátás) csökkentését, fenntartva a hosszú távú gazdaságos működést. Megvalósítja nem utolsó sorban az EU-s energetikai irányelvek elvárásainak megfelelő integrációt.
MSZ EN ISO 50001:2011 szabvány
Az ISO 50001:2011 szabványt (továbbiakban ISO 50001) a Nemzetközi Szabványügyi Testület keltett életre.
A szabvány kettős célja
A vállalkozások versenyképességének növelése az energiaköltségeik csökkentése révén, valamint ezen keresztül az üvegházhatású gázok kibocsátásának mérséklése.
Célcsoport
Elsősorban közép- és nagyvállalatok
Az ISO 50001 előnyei
Jól meghatározott energiastratégia: Az energiastratégia felállítása segít a tervezett műszaki fejlesztések hatékony megvalósításában.
Maga a minősítés egy olyan nívót ad a tanúsított vállalatnak, illetve költségoldali versenyelőny alakítható ki a versenytársakhoz képest, ráadásul a tanúsítványt jól használva marketing értékké is válhat.
Energiahatékonysági beruházások megvalósítása
Programunk
Az energiahatékonysági lehetőségek megvalósítása a kedvező megtérülési idők ellenére minden esetben komoly előkészületet, pénzügyi felkészülést jelentenek minden cég, illetve vállalkozás számára. Ügyfeleinket nem csak a kivitelezés teljeskörű lebonyolításával, hanem akár a beruházási költség különböző lehetőségeinek előteremtésével is hatékonyan tudjuk segíteni.
Célja:
Az energetikai beruházások, amellett, hogy az ügyfelek számára kedvezőbb gazdasági, és műszaki feltételeket biztosítanak, törekszünk az EU-s vállalások, illetve az ezzel járó, jövőt érintő kötelezettségek hatékony felkészítésére is az ügyfeleink körében.
Világítástechnikai korszerűsítés
Célja
- Az új lámpák, fényforrások által elérhető energia – és költségmegtakarítás, a design, stílus fontosságát nem mellőzve,
- Hosszabb élettartam elérése,
Kiknek ajánljuk?
- Ipari üzemek, gyártócsarnokok,
- Raktárak, irodák,
- Üzletek,
- Állami intézmények számára
Miért hasznos a szolgáltatás?
- A korszerű világítási rendszerek (pl.: LED-es világítás) élettartama átlagosan többszöröse a hagyományos technológiáknak,
- Rövid időn belül megtérülő beruházás
- Kis karbantartási igénnyel jár
- Mind az energia, mind pedig az üzemeltetési költségek csökkentésével előnyösebb pozícióba kerülhetnek azon vállalkozások, amely megtakarított összegeket a szolgáltatás színvonalának további növelésére fordíthatják,
- A design, a látvány, a kiemelő-, és hangulatvilágítások alkalmazása elengedhetetlen a szolgáltatásban, azonban a korszerű rendszerek megfelelő típusainak alkalmazásával a magas színvonal továbbra is fenntartható,
- A korszerű LED-es technológiák alkalmazásával átlagosan legalább 50% energiamegtakarítás érhető el
Világítástechnológiai megoldásainkat kizárólag minőségi gyártók stratégiai együttműködésével, magas színvonalon nyújtjuk. A világítási rendszerek komplett világítástechnológiai felmérésének, tervezésének, a villamos hálózat esetleges szükségszerű átalakításának megvalósításában több éves tapasztalattal rendelkező szakértő mérnök kollégák biztosítják a magas színvonalú mérnöki megoldásokat.
Hőtermelő berendezések és légkondicionáló rendszerek energetikai felülvizsgálata
Kiknek ajánljuk?
Az energetikai felülvizsgálatot főként azon ügyfeleink, kis-, közép- és nagyvállalatok részére ajánljuk, akik jogkövetők és meg szeretnének felelni a jogszabályi követelményeknek (a jogszabály 2009-től lépett hatályba és idén minden berendezésre kötelezően előírt).
Mikor szükséges a 264/2008 szerinti energetikai felülvizsgálatot elvégezni?
Hőtermelő berendezések: Minden olyan üzemeltetőnek gondoskodnia kell a vizsgálat elvégzéséről, aki 100 kW-nál nagyobb gáztüzelésű hőtermelő berendezést üzemeltet, a felülvizsgálat gyakorisága 4 év.
Légkondicionáló rendszerek: Minden olyan üzemeltetőnek gondoskodnia kell a vizsgálat elvégzéséről, aki 12-150 kW közötti légkondicionáló berendezést üzemeltet, a felülvizsgálat gyakorisága 4 év, amennyiben a folyadékhűtő, rooftop stb. teljesítménye 150 kW-nál nagyobb, abban az esetben a felülvizsgálat gyakorisága 2 évente szükséges.
Épületenergetikai tanusítvány plusz
Mi az energetikai tanúsítvány plusz?
Energetikai tanúsítás plusz esetén az energetikai tanúsítás elvégzését követően egy részletes tanulmány készül, mely magában foglalja a tanúsítás során tett megállapításokat és az azokra válaszul készült energiahatékonyság növelő intézkedéseket, részletes számításokkal alátámasztva.
Az Energetikai tanúsítás plusz szolgáltatásunk egy számításokkal alátámasztott dokumentáció, amely az épületenergetikai tanúsításon túlmutat. Bemutatja a kategóriaugrásokhoz szükséges teendőket és az ezekhez kellő anyagi erőforrások mértékét is meghatározza.
Számításaink során többfajta építőanyag beépítésének kombinációjával, a gépészeti rendszerek korszerűsítésével az optimális választási lehetőséget keressük, annak érdekében, hogy a vizsgált épület esetében a lehető leghatékonyabb megoldást találjuk meg.
Kiknek ajánljuk az energetikai tanúsítvány plusz szolgáltatásunkat?
Azoknak az épülettulajdonosoknak, üzemeltetőknek ajánljuk akik, részéről egyedi igény merül fel az energiafelhasználási hatékonyság javítására és az ezekhez kapcsolódó intézkedési javaslatok megismerésére.
Miért hasznos a szolgáltatás?
A fentiek szerinti a tanulmány jelentős segítséget nyújt az épületek korszerűsítésében, épületszerkezet és gépészeti vonatkozásban. Ezen felül megvizsgálásra kerül az adott feltételeknek megfelelően, hogy az épület önerő általi felújítása vagy a pályázaton történő indulása a kedvezőbb.
A szolgáltatás célja
- Az épület hőveszteségének és energetikai tanúsítványának kiszámítása a jelenlegi és a célzott épületszerkezeti korszerűsítésekre, és a kapott eredmények összehasonlítása,
- Összehasonlíthatóság a korszerűsítések (szigetelés, gépészet) lehetőségei között, a vállalat/intézmény hőveszteségének, becsült éves fogyasztásának, CO2 kibocsátásának függvényében, valamint az energiafogyasztás csökkenése az eredeti állapothoz képest,
- A számításokból kiválasztható a vezetőség számára legmegfelelőbb korszerűsítési megoldás.
Napelemes és napkollektoros rendszerek
A napelemes rendszerek villamosenergiát állítanak elő a meglévő hálózatba betáplálva. A napkollektorokat rendszerint az ügyfeleknél lévő használati melegvíz előállításánál, medence fűtésénél, illetve a fűtési rendszerre való rásegítésként alkalmazzuk.
Célja
Manapság az energiatudatos életvitel egyre inkább megjelenik a mindennapjainkban. A megújuló energiákat felhasználó rendszerek közül a napelem és a napkollektor a legelterjedtebb.
A napelemes rendszerek telepítése során villamosenergiát termelünk, melyet megfelelően átalakítva visszatáplálunk a hálózatba, így a szaldóképzés során jelentősen csökkenthetjük villanyszámlánk díjának mértékét.
A rendszerek tervezése során az alábbi szempontokat vesszük figyelembe és mérjük fel:
- ügyfél egyéni elvárásai,
- rendelkezésre álló telepítési felületet és annak tájolása,
- csatlakozási pont jogi és fizikai jellemzői,
- éves villamosenergia fogyasztás
A napkollektoros rendszerek tervezése és telepítése során megvizsgáljuk, hogy milyen céllal kívánják kiépíteni a berendezéseket. Ha például használati melegvíz előállítására szeretnék felhasználni, akkor meg kell vizsgálni, hogy milyen mennyiségre van szükség és a rendszer teljesítményét ahhoz kell illeszteni.
Kiknek ajánljuk?
Azoknak az energiatudatos magánszemélyeknek illetve vállalatoknak, akik hajlandóak nagyobb összegeket invesztálni a megújuló rendszerekbe, hiszen ezek megtérülési ideje önerőből nagyságrendileg 10-12 év, azon nagyvállalatok számára, ahol előírás szerint megújuló energiaforrásokat kell alkalmazni
Miért hasznos a szolgáltatás?
A szolgáltatás során az ügyfelek, személyre szabottan, teljeskörű képet kaphatnak a technológiák engedélyeztetéséről, működéséről, üzemeltetéséről és bekerülési költségeiről. A piacon kizárólag, szigorú minőségbiztosítás mellett, világszínvonalú gyártók termékeivel dolgozunk együtt.
Szolgáltatásaink
- Napelemes és napkollektoros rendszerek telepítési lehetőségeinek vizsgálata és kivitelezése,
- Helyszíni bejárások során az adott telephely adottságainak felmérése, hogy a legjobb műszaki
- konstrukciók álljanak partnereink rendelkezésére,
- Megvalósíthatósági tanulmányok készítése,
- Pályázatokon való részvétel menedzselése
Energetikai szakreferens szolgáltatás jellemzői
- Gyors és hatékony szerződéskötés és kapcsolattartás
- Rugalmas szerződéses feltételek
- Egyedi kedvezmények
- Az ügyfelek igényeire szabva
- Minden partnerhez „saját” tanácsadót rendelünk
Energetikai szakreferens szolgáltatásunkkal Ön és vállalata teljesíti törvényi kötelezettségét, valamint lehetősége lesz a szolgáltatást igényei szerint bővíteni, így akár komplex energiagazdálkodási feladatokat is ránk bízhat.
Törvényi háttér
Az energiahatékonyságról szóló 2015. évi LVII. törvény,
illetve az energiahatékonyságról szóló törvény végrehajtásáról szóló 122/2015. (V. 26.) Korm. Rendelet
Szolgáltatásaink felkeltették figyelmét?
Kérjen ajánlatot![/action]